středa 1. dubna 2009

torrenty anonymně a shoplinky producentům

The Pirate Bay bojuje s protitorrentovým zákonem svým způsobem

Ve švédsku dnes začne platit nový zákon vycházející ze směrnice EU nazvané Intellectual Property Rights Enforcement Directive (IPRED). Zákon umožňuje získat držitelům autorských práv soudní příkaz, na základě kterého jim poskytovatel připojení vydá IP adresy uživatelů, kteří stahují warez.

The Pirate Bay, švédský projekt patřící mezi nejznámější katalogy torrentů, se rozhodl tuto situaci plně využít a dnes oficiálně startuje službu s vysvětlujícím názvem
IPREDator. Za poplatek ve výši 5 euro měsíčně může uživatel pracovat s torrenty anonymně, protože IPREDator používá VPN technologie.Mininova chce spolupracovat s umělci

Mininova je ve světě torrentů vyjímečná tím, že seeduje data namísto uživatelů, kteří je nahráli. To může značně urychlit stahování. Existuje třetím rokem a těší se také velké oblibě.

Mininova otevřela zajímavý model spolupráce s hudebními labely. U obsahu, který label zpřístupní ke stažení pomocí torrentů se můžou nově objevit odkazy k online nákupu. Uživatel si tak může objednat lístky na koncert, koupit si CD apod.

Žádné komentáře:

Okomentovat