Zobrazují se příspěvky se štítkemsmartphone. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemsmartphone. Zobrazit všechny příspěvky

středa 4. března 2009

Smartphone od Aceru? Levně, dost levně


Acer letos plánuje uvést do prodeje svoje vlastní smartphoney. Jak se chce prosadit? Budou běžet na Androidu? A co řekl třetí největší výrobce notebooků na Cebitu?



Po loňské akvizici výrobce high-end smartphone zařízení E-Ten bylo všem jasné, že si chce Acer utrhnout taky kousek z rostoucího trhu s chytrými telefony.

Společnost minulý měsíc poprvé představila modely Tempo X960, F900, M900 a DX900. Prohlédněte si jejich technickou specifikaci. Všechny běží na Windows Mobile 6.1 platformě.

Kupříkladu business model M900 má vysouvací QWERTY klávesnici, WGA dotykový displej (3.8''), 5 Mpx fotoaparát, GPS a scan otisků pro vyšší bezpečnost.

Model DX900 je první smartphone na světě, který umožňuje využívat současně 2 SIM karty.

Další čtyři zařízení jsou tajuplně označeny F1, E1, C1 a L1. Nevíme o nich téměř nic. Půjdou do prodeje jako ostatní modely letošní rok a měly by být výhodné zejména díky velmi nízkým cenám v porovnání s konkurenčními modely. Acer chce zřejmě vidět své telefony dotované operátorem.

Společnost také připravuje modely, co využijí operační systém Android, který vyvinul Google ve spolupráci s dalšími členy OHA (Open Handset Aliance). Také by měly být dostupné ještě letošní rok.

Aymar de Lencquesaing, šéf smartphone divize Aceru, dnes na Cebitu hovořil o tom, že na planetě je celkem 4 miliardy mobilních telefonů, zatímco asi jen 200 milionů z nich (tedy 5%) tvoří smartphoney. Podle něj je to zaviněno tím, že cena těchto zařízení je pro většinu lidí stále vysoká.

Acer toho chce využít a udělat tak z ceny v podstatě hlavní benefit svého produktu. Informace jsou z dnešního článku serveru Pcworld.com.